O Nas

               Dom myśliwski Podołże usytuowany jest w geograficznym centrum Poleskiego Parku Narodowego, w otoczeniu scisłego rezerwatu i lasu. Posiadłość położona jest między kilkoma małymi stawami. Nieopodal domu przebiega szlak przyrodniczy prowadzący do unikatowego jeziora Długie, oddalonego od nas o ok. 400m. Miejsce te zostało uznane za jedno z trzydziestu najdzikszych miejsc w kraju*, z uwagi na charakter ścisłego rezerwatu jeziora, który stanowi miejsce lęgowe czapli oraz gągoła. Cały Park  w  2002 roku uzyskał status Światowego Rezerwatu Biosfery jako „Polesie Zachodnie” wraz z bliźniaczym parkiem na Ukrainie (Szacki Park Narodowy).
Znajdujemy się w magicznym miejscu Polesia; u nas mogą Państwo obserwować  skarby Polesia: żółwie błótne na wolności w naszych stawach, a jeśli będą mieli Państwo szczęście to także w ich godach, składaniu jaj i wtedy, kiedy młode żółwiki opuszczają gniazda. W naszych stawach, pomiędzy którymi stoi nasz dom zamieszkują od setek lat.
Warto zobaczyć  stanowiska żółwi błotnych, będących pod ścisłą ochroną i objętych programem rozmnażania (we współpracy z Poleskim Parkiem Narodowym). O częstych wizytach bocianów, czapli i innych zwierząt.. Wszystko okraszone nieustającym śpiewem ptaków.
 
               Oferujemy Państwu wypoczynek pośród dziewiczej przyrody, ciszę zmąconą szumem lasu oraz krystalicznie czyste powietrze.
 
Zapraszamy!
 
*wg książki "Trzydzieści najdzikszych miejsc w Posce" Pawła Fabijańskiego, Multico, Warszawa 2007r. 

 

 

                                        © 2012 Podolze. Wszystkie prawa zastrzeżone. Wykonanie strony: http://www.milart.net